Bourns Inc. 4310R-101-225LF
4310R-101-225LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-225LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 2.2M OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-225LF.pdf
Availability of 4310R-101-225LF
QUANTITY
4310R-101-225LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-225LF
Internal Part NumberEIS-4310R-101-225LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-225LF
Related Links4310R-1, 4310R-101-225LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-225LF Details Description
Related parts for 4310R-101-225LF
FUSE GLASS 25A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V MAX247 datasheet.pdf