Bourns Inc. 4310R-101-272LF
4310R-101-272LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-272LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 2.7K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-272LF.pdf
Availability of 4310R-101-272LF
QUANTITY
4310R-101-272LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-272LF
Internal Part NumberEIS-4310R-101-272LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-272LF
Related Links4310R-1, 4310R-101-272LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-272LF Details Description
Related parts for 4310R-101-272LF
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ5 PG21 datasheet.pdf
TRANS 2PNP 50V 2.7A 8SO datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf