Bourns Inc. 4310R-101-274
4310R-101-274 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-274
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 270K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-274.pdf
Availability of 4310R-101-274
QUANTITY
4310R-101-274 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-274
Internal Part NumberEIS-4310R-101-274
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-274
Related Links4310R-, 4310R-101-274 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-274 Details Description
Related parts for 4310R-101-274
RECT BRIDGE GPP 8A 1000V GBU datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 18PS DL SMD AU datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=50M datasheet.pdf
CONN JUMPER SHORTING .100" GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
TIP WELLER LHTKN datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf