Seiko Instruments S-1323B17NB-N8CTFG
S-1323B17NB-N8CTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1323B17NB-N8CTFG
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 1.7V 0.15A SC82AB
Datasheet Download
S-1323B17NB-N8CTFG.pdf
Availability of S-1323B17NB-N8CTFG
QUANTITY
S-1323B17NB-N8CTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1323B17NB-N8CTFG
Internal Part NumberEIS-S-1323B17NB-N8CTFG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.7V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.5V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1323B17NB-N8CTFG
Related LinksS-1323B17, S-1323B17NB-N8CTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1323B17NB-N8CTFG Details Description
Related parts for S-1323B17NB-N8CTFG
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
TERM BLOCK 16A 300V 12-26AWG datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf