Sullins Connector Solutions PREC028SAAN-RC
PREC028SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC028SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 28POS
Datasheet Download
PREC028SAAN-RC.pdf
Availability of PREC028SAAN-RC
QUANTITY
PREC028SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC028SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC028SAAN-RC
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC028SAAN-RC
Related LinksPREC028, PREC028SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC028SAAN-RC Details Description
Related parts for PREC028SAAN-RC
EVAL MOD FOR THS5641 datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 4.8V 2500MAH datasheet.pdf
RES SMD 1.21 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 68UF 30V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf