Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14423K43600T0L
Y14423K43600T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y14423K43600T0L
Brief Description
RES 3.436K OHM 1/2W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y14423K43600T0L.pdf
Availability of Y14423K43600T0L
QUANTITY
Y14423K43600T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14423K43600T0L
Internal Part NumberEIS-Y14423K43600T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.436k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14423K43600T0L
Y14423K43600T0L Details Description
Related parts for Y14423K43600T0L
IC MCU 8BIT 768B OTP 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR 16A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf