Bourns Inc. 4310R-102-103
4310R-102-103 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-103
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-103.pdf
Availability of 4310R-102-103
QUANTITY
4310R-102-103 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-103
Internal Part NumberEIS-4310R-102-103
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-103
Related Links4310R-, 4310R-102-103 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-103 Details Description
Related parts for 4310R-102-103
RES SMD 560 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES 15K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LED IND GREEN 18" LEAD datasheet.pdf