Bourns Inc. 4310R-102-151LF
4310R-102-151LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-151LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 150 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-151LF.pdf
Availability of 4310R-102-151LF
QUANTITY
4310R-102-151LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-151LF
Internal Part NumberEIS-4310R-102-151LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package20
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-151LF
Related Links4310R-1, 4310R-102-151LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-151LF Details Description
Related parts for 4310R-102-151LF
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 9V datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
BOARD EVAL ADC12C170LF <150MHZ datasheet.pdf
0165 APPLIANCE INLET 15A 120C datasheet.pdf
OSC XO 187.50MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf