Bourns Inc. 4310R-102-182
4310R-102-182 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-182
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 1.8K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-182.pdf
Availability of 4310R-102-182
QUANTITY
4310R-102-182 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-182
Internal Part NumberEIS-4310R-102-182
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-182
Related Links4310R-, 4310R-102-182 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-182 Details Description
Related parts for 4310R-102-182
FUSE DRWR FOR PWR MOD X-SAFE 1PL datasheet.pdf
RES 11K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 5UH 2.4A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLACK datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 243K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf