Bourns Inc. 4310R-102-184LF
4310R-102-184LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-184LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 180K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-184LF.pdf
Availability of 4310R-102-184LF
QUANTITY
4310R-102-184LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-184LF
Internal Part NumberEIS-4310R-102-184LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package250
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-184LF
Related Links4310R-1, 4310R-102-184LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-184LF Details Description
Related parts for 4310R-102-184LF
IC EEPROM 16KBIT 2MHZ 8SO datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 240V datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" SNGL R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
MINIFIT JR RA SR/PEGS 4POS datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 10W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
EVAL BRD LED DRIVER MR16 LAMP datasheet.pdf
RES SMD 1.02 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf