Bourns Inc. 4310R-102-332LF
4310R-102-332LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-332LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 3.3K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-332LF.pdf
Availability of 4310R-102-332LF
QUANTITY
4310R-102-332LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-332LF
Internal Part NumberEIS-4310R-102-332LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-332LF
Related Links4310R-1, 4310R-102-332LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-332LF Details Description
Related parts for 4310R-102-332LF
RES SMD 470 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 20 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/3V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 1A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 990MA 125.7 MOHM datasheet.pdf