Bourns Inc. 4310R-102-393LF
4310R-102-393LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-393LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 39K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-393LF.pdf
Availability of 4310R-102-393LF
QUANTITY
4310R-102-393LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-393LF
Internal Part NumberEIS-4310R-102-393LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-393LF
Related Links4310R-1, 4310R-102-393LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-393LF Details Description
Related parts for 4310R-102-393LF
CONN HEADER 4POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
POT 20K OHM THUMBWHEEL LINEAR datasheet.pdf