Bourns Inc. 4310R-102-473LF
4310R-102-473LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-473LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 47K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-473LF.pdf
Availability of 4310R-102-473LF
QUANTITY
4310R-102-473LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-473LF
Internal Part NumberEIS-4310R-102-473LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-473LF
Related Links4310R-1, 4310R-102-473LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-473LF Details Description
Related parts for 4310R-102-473LF
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V 20% BX 1825 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM3481 datasheet.pdf
SCR FAST SW 1000V 200A TO200AB datasheet.pdf
FIBER BEND LIMIT TUBE BLK 5.05MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
UNIV 24VDC MAT CONT NEMA BOX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS BOX MNT SKT datasheet.pdf