Bourns Inc. 4310R-102-682
4310R-102-682 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-682
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 6.8K OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-682.pdf
Availability of 4310R-102-682
QUANTITY
4310R-102-682 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-682
Internal Part NumberEIS-4310R-102-682
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package20
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4300R
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-682
Related Links4310R-, 4310R-102-682 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-682 Details Description
Related parts for 4310R-102-682
CONN EDGE DUAL .100 DIP 20POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO262 datasheet.pdf