Bourns Inc. 4310R-102-821
4310R-102-821 picture photo
Mfg. Part Number
4310R-102-821
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 820 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-102-821.pdf
Availability of 4310R-102-821
QUANTITY
4310R-102-821 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-102-821
Internal Part NumberEIS-4310R-102-821
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-102-821
Related Links4310R-, 4310R-102-821 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-102-821 Details Description
Related parts for 4310R-102-821
KNOB INSTRUM W/DIAL RND .9"DIA datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
HEAT SHRINK THICK ADH BLK 1.1X9" datasheet.pdf
TERM BLOCK 6POS SIDE ENTRY 5MM datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
IND PMI 22MM GRN FLEXVOLT SOLDER datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf