| Internal Part Number | EIS-4359EO51N00088 | |
| Standard Package | 1,034 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | Rectangular | |
| Thickness - Overall | 0.080" (2.00mm) | |
| Width | 0.710" (18.00mm) | |
| Length | 0.880" (22.35mm) | |