Murata Electronics North America GRM1887U2A820JZ01D
GRM1887U2A820JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A820JZ01D
Brief Description
CAP CER 82PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A820JZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A820JZ01D
QUANTITY
GRM1887U2A820JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A820JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A820JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A820JZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A820JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A820JZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A820JZ01D
CONN FMALE M12 8PS R/A 10M CABLE datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 80.3VC DO204AC datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES 22 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 15.12VC P600 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CONN FPC 23POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
470UF 50V 12,5X25MM 125C 3000H datasheet.pdf