Laird Technologies EMI 4375PA51H01800
4375PA51H01800 picture photo
Mfg. Part Number
4375PA51H01800
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
GSKT FAB/FOAM 5.1X457.2MM DSHAPE
Datasheet Download
4375PA51H01800.pdf
Availability of 4375PA51H01800
QUANTITY
4375PA51H01800 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4375PA51H01800
Internal Part NumberEIS-4375PA51H01800
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFabric-Over-Foam Gaskets
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeD-Shape
Thickness - Overall0.094" (2.39mm) 3/32"
Width0.2" (5.1mm)
Length18" (457.2mm)
AdhesivePressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Range-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4375PA51H01800
Related Links4375PA5, 4375PA51H01800 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
4375PA51H01800 Details Description
Related parts for 4375PA51H01800
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-UMAX datasheet.pdf
CONN TERM MALE 16-20AWG TIN datasheet.pdf
OSC XO 66.6666MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
20P MINI UMNL2 CAP HSG UL94V2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 1.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf