API Delevan 4379-332JS
4379-332JS picture photo
Mfg. Part Number
4379-332JS
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 330MA 460 MOHM
Datasheet Download
4379-332JS.pdf
Availability of 4379-332JS
QUANTITY
4379-332JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379-332JS
Internal Part NumberEIS-4379-332JS
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±5%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)460 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379-332JS
Related Links4379-, 4379-332JS Datasheet, API Delevan Distributor
4379-332JS Details Description
Related parts for 4379-332JS
IC SINGLE INVERTER GATE SOT-23-5 datasheet.pdf
IC DAC CMOS QUAD 8BIT 20-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 21POS TIN PCB datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARD EDGE 86POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A 10GOLD datasheet.pdf
IC DESERIAL W/DDR LVDS 48LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf