API Delevan 4379-332KS
4379-332KS picture photo
Mfg. Part Number
4379-332KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 330MA 460 MOHM
Datasheet Download
4379-332KS.pdf
Availability of 4379-332KS
QUANTITY
4379-332KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379-332KS
Internal Part NumberEIS-4379-332KS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4379
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±10%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)460 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379-332KS
Related Links4379-, 4379-332KS Datasheet, API Delevan Distributor
4379-332KS Details Description
Related parts for 4379-332KS
RES SMD 4.12 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SIDACTOR MC BI 25V 400A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf