API Delevan 4379-393HS
4379-393HS picture photo
Mfg. Part Number
4379-393HS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 125MA 3.1 OHM SMD
Datasheet Download
4379-393HS.pdf
Availability of 4379-393HS
QUANTITY
4379-393HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379-393HS
Internal Part NumberEIS-4379-393HS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4379
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±3%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.1 Ohm Max
Q @ Freq120 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379-393HS
Related Links4379-, 4379-393HS Datasheet, API Delevan Distributor
4379-393HS Details Description
Related parts for 4379-393HS
IC SYNCFIFO 1024X36 15NS 120TQFP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 166MHZ 8SOIC datasheet.pdf
C/A MTRJ TO LC SM OFNR 15M1 datasheet.pdf
SWITCH DIP SPST 25POS datasheet.pdf
IC PROSLIC LINE FEED 135V 40QFN datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMBJ datasheet.pdf
RES SMD 1.72K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf