API Delevan 4379-473JS
4379-473JS picture photo
Mfg. Part Number
4379-473JS
Brief Description
FIXED IND 47UH 125MA 3.2 OHM SMD
Datasheet Download
4379-473JS.pdf
Availability of 4379-473JS
QUANTITY
4379-473JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379-473JS
Internal Part NumberEIS-4379-473JS
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.2 Ohm Max
Q @ Freq120 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant16MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379-473JS
Related Links4379-, 4379-473JS Datasheet, API Delevan Distributor
4379-473JS Details Description
Related parts for 4379-473JS
CONN PLUG 3POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
CONN HEADER EH TOP 8POS 2.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 49A D2PAK datasheet.pdf
SW ROTARY DIP HEX YEL SMD 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN 5MM END PLATE datasheet.pdf
IC SAT TV RCVR DVB-T 48-QFN datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 500 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf