API Delevan 4379-682HS
4379-682HS picture photo
Mfg. Part Number
4379-682HS
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 270MA 660 MOHM
Datasheet Download
4379-682HS.pdf
Availability of 4379-682HS
QUANTITY
4379-682HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379-682HS
Internal Part NumberEIS-4379-682HS
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±3%
Current Rating270mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)660 mOhm Max
Q @ Freq115 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379-682HS
Related Links4379-, 4379-682HS Datasheet, API Delevan Distributor
4379-682HS Details Description
Related parts for 4379-682HS
CONN RECEPT 5POS MTA-156 18AWG datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
POWER INLET datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 4X20 BLK/W datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf