API Delevan 4379-682HS
4379-682HS picture photo
Mfg. Part Number
4379-682HS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 270MA 660 MOHM
Datasheet Download
4379-682HS.pdf
Availability of 4379-682HS
QUANTITY
4379-682HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379-682HS
Internal Part NumberEIS-4379-682HS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4379
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±3%
Current Rating270mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)660 mOhm Max
Q @ Freq115 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379-682HS
Related Links4379-, 4379-682HS Datasheet, API Delevan Distributor
4379-682HS Details Description
Related parts for 4379-682HS
IC TXRX QUAD .5-1.3GBPS 289-BGA datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.43M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 1.5A SOT23 datasheet.pdf
RND STANDOFF 10-32 ALUMINUM 5/8" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 320 CLBs, 5000 Gates, 227MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf