API Delevan 4379R-222JS
4379R-222JS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-222JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
4379R-222JS.pdf
Availability of 4379R-222JS
QUANTITY
4379R-222JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-222JS
Internal Part NumberEIS-4379R-222JS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4379R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant105MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-222JS
Related Links4379R, 4379R-222JS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-222JS Details Description
Related parts for 4379R-222JS
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ICL 16 OHM 20% 1A 11MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .125 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 160A DO205 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf