API Delevan 4379R-332JS
4379R-332JS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-332JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 330MA 460 MOHM
Datasheet Download
4379R-332JS.pdf
Availability of 4379R-332JS
QUANTITY
4379R-332JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-332JS
Internal Part NumberEIS-4379R-332JS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4379R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±5%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)460 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-332JS
Related Links4379R, 4379R-332JS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-332JS Details Description
Related parts for 4379R-332JS
CONN TONGUE SPADE #10 10-12AWG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A SOD123T datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf