API Delevan 4379R-682KS
4379R-682KS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-682KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 270MA 660 MOHM
Datasheet Download
4379R-682KS.pdf
Availability of 4379R-682KS
QUANTITY
4379R-682KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-682KS
Internal Part NumberEIS-4379R-682KS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series4379R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±10%
Current Rating270mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)660 mOhm Max
Q @ Freq115 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-682KS
Related Links4379R, 4379R-682KS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-682KS Details Description
Related parts for 4379R-682KS
CONN HEADER 12POS DL.05" PCB/SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 5% RADIAL datasheet.pdf
IC MAC CTRLR 8/16BIT 128-LQFP datasheet.pdf
DIODE GEN 800V 6A LEADED BUTTON datasheet.pdf
IC SOURCE DRVR 10BIT SER 20SOIC datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC REL/SS OUT 24V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf