Bourns Inc. 4416P-T02-332
4416P-T02-332 picture photo
Mfg. Part Number
4416P-T02-332
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 3.3K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4416P-T02-332.pdf
Availability of 4416P-T02-332
QUANTITY
4416P-T02-332 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4416P-T02-332
Internal Part NumberEIS-4416P-T02-332
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package50
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4400P
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOL
Size / Dimension0.410" L x 0.295" W (10.41mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4416P-T02-332
Related Links4416P-, 4416P-T02-332 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4416P-T02-332 Details Description
Related parts for 4416P-T02-332
CAP TRIMMER 10-50PF 100V TH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 65W datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 0.1 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
FAN BLOWER 97.2X33MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 2.5A 54 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FUSE 250MA 125VAC FAST 1206 datasheet.pdf