Bourns Inc. 4420P-T01-391
4420P-T01-391 picture photo
Mfg. Part Number
4420P-T01-391
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 390 OHM 20SOIC
Datasheet Download
4420P-T01-391.pdf
Availability of 4420P-T01-391
QUANTITY
4420P-T01-391 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4420P-T01-391
Internal Part NumberEIS-4420P-T01-391
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4400P
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390
Tolerance±2%
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOL
Size / Dimension0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Height0.114" (2.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4420P-T01-391
Related Links4420P-, 4420P-T01-391 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4420P-T01-391 Details Description
Related parts for 4420P-T01-391
CONN HOUSING 15POS .100 LOCKING datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 887 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 10% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 8POS 2DECK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf