CTS Electronic Components 445A23C24M57600
445A23C24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445A23C24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A23C24M57600.pdf
Availability of 445A23C24M57600
QUANTITY
445A23C24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A23C24M57600
Internal Part NumberEIS-445A23C24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A23C24M57600
Related Links445A23C, 445A23C24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A23C24M57600 Details Description
Related parts for 445A23C24M57600
CONN RING 14-18AWG #1/4 TIN CRMP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 120V 200MA SOT23 datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
TOOL EMPTY HAND STRIPPING datasheet.pdf
IC FIFO 8192X18 6NS 80QFP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf