CTS Electronic Components 445A23D27M00000
445A23D27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A23D27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A23D27M00000.pdf
Availability of 445A23D27M00000
QUANTITY
445A23D27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A23D27M00000
Internal Part NumberEIS-445A23D27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A23D27M00000
Related Links445A23D, 445A23D27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A23D27M00000 Details Description
Related parts for 445A23D27M00000
RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 11A QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 160MA 125VAC 63VDC datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 25 COL datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 1MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf