CTS Electronic Components 445A23E24M00000
445A23E24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A23E24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A23E24M00000.pdf
Availability of 445A23E24M00000
QUANTITY
445A23E24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A23E24M00000
Internal Part NumberEIS-445A23E24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A23E24M00000
Related Links445A23E, 445A23E24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A23E24M00000 Details Description
Related parts for 445A23E24M00000
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 32 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
HP2011-021LM, 2 N/C + 1 N/O, M16 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 123MA 3.1 OHM datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MICRO 31C P 3" WHT JACKP NI datasheet.pdf