CTS Electronic Components 445A23L12M00000
445A23L12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A23L12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 12pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A23L12M00000.pdf
Availability of 445A23L12M00000
QUANTITY
445A23L12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A23L12M00000
Internal Part NumberEIS-445A23L12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A23L12M00000
Related Links445A23L, 445A23L12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A23L12M00000 Details Description
Related parts for 445A23L12M00000
IC REG BUFFER CONFIG 96LFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A PPAK SO-8 datasheet.pdf
IC DGTL SW 512X512 3.3V 64-STQFP datasheet.pdf
REFERENCE BOARD FOR CS4525 PWM datasheet.pdf
CAP CER 91PF 2.5KV P90 2325 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES 182 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf