CTS Electronic Components 445A25F24M00000
445A25F24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A25F24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A25F24M00000.pdf
Availability of 445A25F24M00000
QUANTITY
445A25F24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A25F24M00000
Internal Part NumberEIS-445A25F24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A25F24M00000
Related Links445A25F, 445A25F24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A25F24M00000 Details Description
Related parts for 445A25F24M00000
OSCILLOSCOPE PROBE 150 MHZ X10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33K OHM 10% 30W datasheet.pdf
RES SMD 3.09 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 125 OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf