CTS Electronic Components 445A25F24M57600
445A25F24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445A25F24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A25F24M57600.pdf
Availability of 445A25F24M57600
QUANTITY
445A25F24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A25F24M57600
Internal Part NumberEIS-445A25F24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A25F24M57600
Related Links445A25F, 445A25F24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A25F24M57600 Details Description
Related parts for 445A25F24M57600
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.02"L X 3.27"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 6CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE PIN M23 datasheet.pdf
CRYSTAL 12.00 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf