CTS Electronic Components 445A25J24M00000
445A25J24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A25J24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A25J24M00000.pdf
Availability of 445A25J24M00000
QUANTITY
445A25J24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A25J24M00000
Internal Part NumberEIS-445A25J24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A25J24M00000
Related Links445A25J, 445A25J24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A25J24M00000 Details Description
Related parts for 445A25J24M00000
LED VCSEL MICRO LENS 850NM TO-46 datasheet.pdf
IC 1.5A PWR DIST SW 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf