CTS Electronic Components 445A2XB20M00000
445A2XB20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A2XB20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A2XB20M00000.pdf
Availability of 445A2XB20M00000
QUANTITY
445A2XB20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A2XB20M00000
Internal Part NumberEIS-445A2XB20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A2XB20M00000
Related Links445A2XB, 445A2XB20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A2XB20M00000 Details Description
Related parts for 445A2XB20M00000
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 10MM datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf