Littelfuse CCMR04.5HXP
CCMR04.5HXP picture photo
Mfg. Part Number
CCMR04.5HXP
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE 600V T/D CLASS CC 4.5A
Datasheet Download
CCMR04.5HXP.pdf
Availability of CCMR04.5HXP
QUANTITY
CCMR04.5HXP Order Process
Ship out your order
Specifications of CCMR04.5HXP
Internal Part NumberEIS-CCMR04.5HXP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesCCMR
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated600VAC, 250VDC
Current4.5A
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Mounting TypeHolder
Color*
Operating Temperature*
Melting I²t*
DC Cold Resistance*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCMR04.5HXP
Related LinksCCMR0, CCMR04.5HXP Datasheet, Littelfuse Distributor
CCMR04.5HXP Details Description
Related parts for CCMR04.5HXP
RES SMD 6.19K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 135.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
CABLE 4POS M12 SOCKET-WIRE 3M datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 45NS 32TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
INDICATOR NEON AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0011UF RADIAL datasheet.pdf