CTS Electronic Components 445A31E24M00000
445A31E24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A31E24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31E24M00000.pdf
Availability of 445A31E24M00000
QUANTITY
445A31E24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31E24M00000
Internal Part NumberEIS-445A31E24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31E24M00000
Related Links445A31E, 445A31E24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31E24M00000 Details Description
Related parts for 445A31E24M00000
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
LED PMI 3/8" RED 6" LEADS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
3 BAY 10-32 TAPPED PANEL RAIL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 8CIRC .375 datasheet.pdf
CTV 23C 21#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
GROVE AIR QUALITY SENSOR datasheet.pdf
SW KEYLOCK DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf