CTS Electronic Components 445A31H16M00000
445A31H16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A31H16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31H16M00000.pdf
Availability of 445A31H16M00000
QUANTITY
445A31H16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31H16M00000
Internal Part NumberEIS-445A31H16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31H16M00000
Related Links445A31H, 445A31H16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31H16M00000 Details Description
Related parts for 445A31H16M00000
RES 3.9 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
MOS 230VAC 24VDC 2A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1V FLASH MEM 32LQFP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND BROWN 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP CER 8PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 4FLIPCHIP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 5.62KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS datasheet.pdf