CTS Electronic Components 445A31J20M00000
445A31J20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A31J20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31J20M00000.pdf
Availability of 445A31J20M00000
QUANTITY
445A31J20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31J20M00000
Internal Part NumberEIS-445A31J20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31J20M00000
Related Links445A31J, 445A31J20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31J20M00000 Details Description
Related parts for 445A31J20M00000
HEX STANDOFF 6-32 S STEEL 1-1/4" datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN CLIP BRUSH HOLDER 18-22AWG datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 8.5A 16 MOHM TH datasheet.pdf
LABEL MANDATORY datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf