CTS Electronic Components 445A31S14M31818
445A31S14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445A31S14M31818
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A31S14M31818.pdf
Availability of 445A31S14M31818
QUANTITY
445A31S14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A31S14M31818
Internal Part NumberEIS-445A31S14M31818
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A31S14M31818
Related Links445A31S, 445A31S14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A31S14M31818 Details Description
Related parts for 445A31S14M31818
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 6V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5.1V 0.3A 6HSON datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 2A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 31MA 47 OHM SMD datasheet.pdf