CTS Electronic Components 445A32B16M00000
445A32B16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A32B16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A32B16M00000.pdf
Availability of 445A32B16M00000
QUANTITY
445A32B16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A32B16M00000
Internal Part NumberEIS-445A32B16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A32B16M00000
Related Links445A32B, 445A32B16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A32B16M00000 Details Description
Related parts for 445A32B16M00000
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 10POS SMD datasheet.pdf
IC ENCODER LINEAR 20-TSSOP datasheet.pdf
Connector Socket 51 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO213AB datasheet.pdf