CTS Electronic Components 445A32L27M00000
445A32L27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A32L27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A32L27M00000.pdf
Availability of 445A32L27M00000
QUANTITY
445A32L27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A32L27M00000
Internal Part NumberEIS-445A32L27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A32L27M00000
Related Links445A32L, 445A32L27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A32L27M00000 Details Description
Related parts for 445A32L27M00000
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.025 GRAY 300' datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
AMP DUOPLUG MK2 CONNECTOR 3P datasheet.pdf
DIODE RECT 4A 600V 50NS DO-201AD datasheet.pdf