CTS Electronic Components 445A33A14M31818
445A33A14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445A33A14M31818
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33A14M31818.pdf
Availability of 445A33A14M31818
QUANTITY
445A33A14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33A14M31818
Internal Part NumberEIS-445A33A14M31818
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33A14M31818
Related Links445A33A, 445A33A14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33A14M31818 Details Description
Related parts for 445A33A14M31818
FIXED IND 1UH 480MA 500 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP 2POS REV T/H datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MODULE POWER DC/DC 3.3V datasheet.pdf
FO CABLE ASSY-1M-2XHAN3A-2XLC DU datasheet.pdf
FERRITES datasheet.pdf
VARISTOR 247V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf