Vishay/Dale CMF6010R000FHEK
CMF6010R000FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6010R000FHEK
Brief Description
RES 10 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6010R000FHEK.pdf
Availability of CMF6010R000FHEK
QUANTITY
CMF6010R000FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6010R000FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF6010R000FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6010R000FHEK
Related LinksCMF6010, CMF6010R000FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6010R000FHEK Details Description
Related parts for CMF6010R000FHEK
IC MPU/RESET CIRC 2.70V SC70-4 datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 32K OTP 28SOIC datasheet.pdf
DECODER/DEMUX 1-OF-8 16SOP datasheet.pdf
IC SHIFT/REGISTER STORE 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 6.6MM datasheet.pdf
RECT TWO PIECE COVER W/ ONE LED datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf