CTS Electronic Components 445A33D16M00000
445A33D16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A33D16M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33D16M00000.pdf
Availability of 445A33D16M00000
QUANTITY
445A33D16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33D16M00000
Internal Part NumberEIS-445A33D16M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33D16M00000
Related Links445A33D, 445A33D16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33D16M00000 Details Description
Related parts for 445A33D16M00000
TRANSFRMR 160UH 26W 2.6A POE SMD datasheet.pdf
IC SW CURR LIMIT HI SIDE 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PATCH PNL 1U 24PORT MM SHLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
MOUNT MAGN RG8X N datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf