CTS Electronic Components 445A33D24M00000
445A33D24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A33D24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33D24M00000.pdf
Availability of 445A33D24M00000
QUANTITY
445A33D24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33D24M00000
Internal Part NumberEIS-445A33D24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33D24M00000
Related Links445A33D, 445A33D24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33D24M00000 Details Description
Related parts for 445A33D24M00000
SW ROLL LVR SPDT .187"QC 250V datasheet.pdf
TIE PUSH MOUNT STANDARD NAT 7.9" datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Header 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf