CTS Electronic Components 445A33F24M57600
445A33F24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445A33F24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33F24M57600.pdf
Availability of 445A33F24M57600
QUANTITY
445A33F24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33F24M57600
Internal Part NumberEIS-445A33F24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33F24M57600
Related Links445A33F, 445A33F24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33F24M57600 Details Description
Related parts for 445A33F24M57600
IC MCU 8BIT 7KB EPROM 40CDIP datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL POT 1CH 100K 10UTQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
PRESS-FIT TOOL IMPACT 5X12 BP datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf