CTS Electronic Components 445A33H12M00000
445A33H12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445A33H12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 32pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A33H12M00000.pdf
Availability of 445A33H12M00000
QUANTITY
445A33H12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A33H12M00000
Internal Part NumberEIS-445A33H12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A33H12M00000
Related Links445A33H, 445A33H12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A33H12M00000 Details Description
Related parts for 445A33H12M00000
IC REG LDO 1.65V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300V 1111 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7S 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN IDC 15POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
COUNTER 6 CHAR 240V PANEL MT datasheet.pdf